» 
»
 

Anneler günü hediyesi düşünenler dikkat! İşte alışveriş önerileri

Dünyada farklı günlerde kutlansa da Anneler Günü Mayıs ayının ikinci pazar günü en yaygın kutlandığı gündür. Peki anneme ne alsam diye düşünenleriniz acaba bir karar verebildiniz mi? Yoksa hala kararsız mısınız? Anneler günü hediyesi ne olmalı diye düşünüyorsanız o zaman haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Anneler Günü kimileri için anneleri onurlandıran, kimileri içinse sadece alışveriş çılgınlığı yaratarak ekonomiye katkı sağlamak için ortaya çıkan bir gün olsa da aslında tarihçesi Antik Yunanlılara dayanıyor. Anneler günü geleneğinin başlangıcı Yunan mitolojisinde pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olarak kabul edilen Rhea onuruna verilen yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlamıştır. İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesine kadar ana tanrıça Kibele onuruna da yapılan bu kutlamalar günümüze kadar ulaşmış durumda.1908 yılında ise ABD'de Anna Jervis isimli bir kişinin kaybettiği annesi için başlattığı bu anma günü Kongre tarafından 1914 yılında genişledi ve kutlamalar o zamandan beri devam etti.

2017 Anneler Günü 14 Mayıs'ta kutlanacak. Anneleri onurlandırmak, onlara alınan bir hediye ile yüzlerine güldürmek, her ne kadar ekonomik açıdan eleştiriler alsa da, annesine yıl içinde herhangi bir hediye almak aklına gelmeyen ya da zaman bulamayanlar için oldukça iyi bir fırsat denilebilir. Tüm ailenin yükünü omuzlayan anneler için elbette bir gün yetmez. Ancak anneniz size "Ne gerek var yavrum" dese bile böylesine yaygın olarak tüm dünyada kutlanan bir günde onu mutlu etmemek olmaz.

ANNEME NE ALSAM?

Anneme ne alsam diye düşünmeye başladıysanız öncelikle şunu söylemekte fayda var. Anneler her ne kadar ev işlerinde kendilerine yardımcı olarak robotlar, çay makineleri, süpürgeler alınmasına ses çıkarmasa da aslında onlar hediyelerin kendilerine alınmasını istiyorlar. Ev eşyası adı üstünde eve alınan bir eşya ve annenizin buna ihtiyacı varsa imkanlarınız ölçüsünde bunu karşılamak her evladın boynunun borcu. Ama uyanıklık yaparak böyle bir ihtiyacı hediyeye dönüştürenlere söylemeliyim ki anneler özel günlerde kendilerine ev eşyası alınmasından pek hoşlanmıyorlar. Komşuları kollarına aldıkları hediye çantalar, takılar ile gezerken annenizin bir robot ya da süpürgeyle çaya gitmesi sizce nasıl durur bir düşünün!

Peki Anneler Günü Hediyeleri neler olmalı? En iyi öneri sürekli yanında onunla olacak trend ve kaliteli bir çanta ya da cüzdan olabilir. Annenizin tarzına uygun bir model beğenmek için ise farkonda.com Anneler Günü sayfasında önerilere göz atabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *