» 
»
 

Annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlının davası görülmeye başladı

Bursa'da birlikte yaşadığı annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldürdükten sonra ablasını arayarak "Annemi tuzlayayım mı? Kokacak” diyen Selçuk Bakıryapan hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemiyle açılan davanın duruşması görülmeye başladı.

19 Ocak'ta Bursa'nın Osamangazi ilçesine bağlı Elmasbahçeler Mahallesi Baş Sokak’ta yaşanan olayda iddialara göre şizofren hastası 39 yaşındaki Selçuk Bakıryapan 67 yaşındaki annesi Mazez Bakıryapan’ı 243 yerinden bıçaklamış, daha sonrada ablasını arayarak "Annemi tuzlayayım mı? Kokacak” demişti. Durumdan şüphelenen abla durumu polise haber vermiş, ihbar üzerine olay mahaline gelen ekipler katil zanlısını kapıyı açması için ikna edemeyince balkon camını kırarak içeri girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaşmışlardı.

Anne Mazez Bakıryapan’ın 243 adet yarası olduğu, bunlardan 8 tanesinin öldürücü nitelik taşıdığı iddiasıyla hakkında yakın akrabayı öldürmek suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiyle dava açılan Selçuk Bakıryapan’ın yargılanmasına başlandı. 

Kardeşi hakkında verdiği ifade de ablanın olay günü kardeşinin kendisini aradığını annesini bıçaklayıp öldürdüğünü kendisini de bıçakladığını söylediğini, neden öldürdüğünü sorduğunda ise annesinin kendisine bağırmasından dolayı iki gecedir uyumadığını önce kendisini öldürmek istediğini ancak bağıran kişi annesi olduğu için onu öldürdüğünü söylediğini ifade etti.

Kardeşine başta inanmadığı için telefonu kapattığını belirte abla, 3 saat sonra kardeşinin yeniden aradığını, bu kez de annemi tuzluyum mu kokacak demesi üzerine korkarak oğlunu alıp eve gittiğini dışarıdan seslendiği kardeşinin cama çıktığında ellerindeki kanı ve açık yarasını görmesi üzerine polise haber verdiğini ve kardeşinden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Duruşma ektik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *