» 
»
 

Annesinin katili kadının hatıra defterindeki notlar kan dondurdu

Annesine defalarca şiddet uygulayan ve ardından boğarak annesini öldüren Aslı Sönmezler davasında yeni bir gelişme ortaya çıktı. Kadının hatıra defterinden çıkan kan donduran satırlar mahkemeye delil olarak sunuldu.

Tarihler 26 Aralık 2015'i gösterdiğinde 57 yaşındaki Belgin Hızal, 33 yaşındaki kızı tarafından boğulup öldürülerek hayata gözlerini kapattı. Pskolojik sorunları olan, uyuşturucu madde kullandığı ortaya çıkan ve defalarca tedavi altına alınan 33 yaşındaki Aslı Sönmezler hiçbir tedaviye yanıt vermedi ve her defasında kendisinin uyuşturucu kullanmadığını iddia etti. Annesini boğarak öldüren Aslı Sönmezler'in adli süreci devam ederken, kıza ait olan hatıra defteri ortaya çıktı.

İstanbul Sarıyer Uskumruköy'de bankada yönetici olan ayrıca bir müzik grubunda şarkı söyleyen 57 yaşındaki Belgin Hızal, uzun süredir kızının uyuşturucu kullandığından şüphe ediyordu. Çaresiz kadın, kızının ayrıca şizofreni hastası olduğunu da iddia ediyordu. Kızı Aslı Sönmezler anneye defalarca şiddet uygulamış, hatta bir sefer de öyle bir darp etmişti ki komşuları kadının yardım çığlıklarına koşmuşlardı. Aslı Sönmezler o gün annesi ile yine tartıştı ve annesinin gırtlağına sarılarak nefesi kesilene kadar bırakmadı. Annesinin öldüğünü gören Aslı Sönmezler polisi arayarak kendisini ihbar etti. Olay yerine gelen polis ekipleri Belgin Hızal'ın cansız bedenini mutfakta gördü. Adli Tıp Kurulu'na kaldırılan Belgin Hızal'ın cenazesi otopsi yapıldı. Ardından boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. 

Aslı Sönmezler'in teyzesi Cavide Y., Aslı'nın Amerika'da okul bitirdiğini ancak akıl sağlığını yitirdiğini ve hastanede tedavi gördüğünü söyledi. Belgin Hızal'ın ablası ise, kız kardeşi ile kızı Aslı Sönmezler'in sık sık tartıştıklarını ve bunun nedeninin de ruhsal rahatsızlıklarından dolayı olduğunu, Aslı'nın kullanması gereken ilaçları kullanmadığını belirtti. Cinayetin ardından Adli Tıp Kurulu'na getirilen Aslı Sönmezler' e duygu ve durum bozukluğu olan Bipolar affektif bozukluk teşhisi konuldu. Ardından tedavi alınması talebinde bulunuldu. Aslı Sönmezler çıktığı ilk mahkemenin celsesinde, annesinin bir süredir kayıp olan kedisi yüzünden öldüğünü ve değerli eşyalarının da kaybolduğunu söyledi.

Annesini boğarak öldüren A.S' nin daha sonradan ortaya çıkan hatıra defterinde ise annesine şimdiye kadar uyguladığı darpları, sık sık kavga ettiklerini ve daha öncesinde bir gün yine annesinin gırtlağına sarıldığını ve onu öldürünce tüm dertlerinin biteceğini düşündüğünü not almış. Ayrıca not defterinde, annesinin uyuşturucu tedavisine onu boş yere gönderdiğini ve uyuşturucu kullanmadığını da dile getirmiş.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *