» 
»
 

Anonymous, NASA'nın, uzayda yaşam açıklaması yapacağını ileri sürdü

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, NASA'nın uzayda yaşam olduğu konusunda net bilgilere ulaştığını ve bunu yakın zamanda açıklamaya hazırlandığını iddia etti.

NASA, 20 Haziran tarihinde bir açıklama yaparak, Kepler Uzay Aracının yaptığı araştırmalarda 219 yeni gezegen keşfettiğini ve bunların 10 tanesinin insanların hayatlarını sürdürebilmesi için yeterli imkanlara sahip olduklarını belirtmişti. Bu açıklamanın 1 hafta sonrasında, dünyada oldukça ün yapan bilgisayar korsanı grubu Anonymous, yeni yayınladığı son video ile Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi tarafından uzaydaki gezegenlerde yaşam olduğunu yakın zamanda açıklayacağını bildirdi. Hacker grubunun yayınlarını yaptığı Youtube hesabı üzerinden yayımlanan videoyla vermiş oldukları bilgilerin açıklamalarını ayrıntılı bir biçimde ele aldıkları da belirtiliyor.

Anonymous videolu açıklamasında özellikle geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde, NASA yöneticisi Thomas Zurbuchen'ın katıldığı yaşam arayışındaki gelişmeler adlı kongrede anlattığı bazı bilgilere de yer verdi. Hatırlanacağı gibi, Dr. Zurbuchen konusu geçen kongrede ,medeniyetimiz evrende uzaylı yaşamının keşfinin eşiğinde açıklaması yapmış ve bunun dünya tarihin en emsalsiz ve derin buluş olduğunun altını çizmişti.  Anonymous, bunlarla birlikte,  39 ışık yılı uzaklıkta bulunan ultra soğuk cüce yıldız TRAPPIST-1 etrafında yörüngelenmiş 7 tane dünya benzeri gezegenin olabileceği de açıklarken,  daha önce bu sayı 3 olarak belirtilmişti.

Ünlü hacker grubunun yüklemiş olduğu videoda son zamanlarda NASA tarafından gerçekleşen diğer keşiflerinde bilgileri veriliyor. Cassini uzay aracı tarafından Satürn uydusunda hidrojen bulunması ve Jüpiter'in uydusu Europa'daki okyanus varlığı konularını ayrıntılı bir biçimde ele almış görünüyorlar.

NASA, Kepler Uzay Teleskobu tarafından keşfedilen Güneş Sistemi dışındaki gezegen sayısının 4034 sayısına ulaştığını ve bunlardan 50 tanesi yaşam ihtimali olan, dünya boyutuna yakın gezegenler olduğunu belirtmişti.  Nasa tarafından resmi kanaldan yapılan açıklamada, Kepler verileri kullanılarak ulaşılan sonuçlara göre küçük gezegenlerde iki farklı boyut kümelenmesi gözlemlendiği ve bunların yaşam arayışında önemli sonuçlara ulaşılabilmek için çok önemli veriler olduğunun altını çizmişti.

3 Haziran tarihinde ise, NASA ile ortak çalışmalar yürüten Bigelow Aerospace şirketi kurucusu Robert Bigelow, dünya dışı varlıkları bulmak için milyonlarca dolar harcadığını. ama onların içimizde yaşadığına emin olduğunu söylemişti.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *