» 
»
 

Antalya Havalimanı'nda bomba paniği!

Antalya Havalimanı'nda giden yolcu kısmında bulunan bir genç, saat 09.55 sıralarında X-Ray cihazından geçtiği sırada "Üzerimde bomba var, Allahuekber" diye bağırarak paniğe neden oldu.

Antalya Havalimanı'nda bugün sabah saatlerinde korku dolu anlar yaşandı. Üzerinde bomba olduğunu iddia eden Suriyeli olduğu düşünülen yolcu, Antalya Havalimanı'nı birbirine kattı. Alınan bilgilere göre, iç ve dış hatlar terminalinin ortak kullanıldığı Giden Yolcular alanında saat 09.55 sıralarında X-Ray cihazından geçen bir genç, "Üzerimde bomba var, Allahuekber" diye bağırarak paniğe neden oldu.

Polis ve özel güvenlikler, 25-30 yaşlarındaki genci kısa sürede etkisiz hale getirip, gözaltına aldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilerinin yaptıkları açıklamaya göre, şahsın Suriyeli değil, Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Türk vatandaşı olduğu belirtildi. Öte yandan, olayın terörle alakası olmadığının altı çizilerek, durumun adli bir vaka olduğunu, şahsın dün akşam saatlerinde bineceği uçağın saatini kaçırdığını ve uçak kaçtıktan sonra da havalimanında olay çıkarttığı, ardından gözaltına alındığı aktarıldı.

Şahsın, sabah tekrar havalimanına gelerek, X-Ray cihazından geçtiği sırada "Üzerimde bomba var, Allahuekber" diyerek koşması ile yeniden gözaltına alındığı, yapılan incelemede ise şahsın uyuşturucu bağımlısı olduğunun tespit edildiği belirtildi. Öte yandan panik yaratacak bir durumun olmadığı da ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *