» 
»
 

Antalya'da 4,4 büyüklüğünde deprem gerçekleşti

Antalya'nın Kepez İlçesinde 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Antalya'nın Kepez ilçesinde 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgilendirmeye göre, Antalya'nın Kepez ilçesinde saat 19.08 sıralarında 4,4 büyüklüğünde depremin kaydedildiği belirtildi. Deprem yerin yaklaşık 50,64 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Konu ile ilişkin Valilikten gelen açıklamada, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, kentte gerçekleşen depremle ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını ifade etti. Depremin merkez üssü Kepez ilçesi olan ve yerin 50,64 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlenen 4,4 büyüklüğündeki deprem ile ilgili şimdiye kadar kendilerine herhangi bir olumsuz durumun ulaşmadığını belirtti.

Karaoğlu, AFAD ekiplerinin yaptıkları araştırma neticesinde en ufak bir sorun yada sıkıntıya yönelik bir ihbar almadıklarını vurgulayarak, "Depremin merkez üssü olan Kepez ilçemizde de pek hissedildiğini söyleyemeyiz. Denize yakın Lara civarında, zeminin daha müsait olmasından dolayı daha çok oralarda hissedilmiş olabilir." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *