» 
»
 

Antalya'da aynı gün ikinci yangın

Antalya'da aynı gün ikinci kez yangın çıktı. Manavgat ilçesinde bulunan tarım arazisinde çıktığı belirtilen yangında makilik alan ve 5 hektarlık karpuz bulunan tarla yanarken, 351 küçükbaş hayvan telef olduğu açıklandı.

Antalya, dünden beri yaşanan yangınlarla ormanların kül olmasına sahne olurken Manavgat ilçesinden gelen yangın haberi morallerin iyice bozulmasına sebep oldu. Tarım arazisinde çıkan yangında makilik alan ve 5 hektarlık karpuz tarlasında zarar oluşurken, 351 küçükbaş hayvanın da telef olduğu bildirildi.

İlçedeki bir trafonun bulunduğu alandaki elektrik tellerinin şase yaparak yanmasıyla birlikte alanda bulunan otların alev alması sonucu çıktığı açıklandı. Bölgede rüzgarın da etkili olmasından dolayı çok kısa sürede artan alevlere, Manavgat’a bağlı 8 itfaiye aracı, 5 arazöz, 4 su tankeri ve 2 iş makinesiyle destek verdi.
Bölgede yazın en sıcak günlerinin yaşanması ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, ait koyun ve kuzuların bulunduğu iki ahıra sıçradı. Yangında 351 küçükbaş hayvan telef oldu.

Kasaplar, yangından kurtarılan ve zarar gören bazı hayvanları keserek iki kardeşe ati olduğu bildirilen  351 hayvandan kurtarabildiklerini telef olmaktan kurtardıları belirtildi.

Yaklaşık iki saat süren yangın söndürme çalışmalarının bitmesinin sonrasında kontrol altına alınan yangında,, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, hasar tespit çalışması başlattı.

İlçe Kaymakamı Nazmi Günlü, yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alındığını ve büyük bir tehlike atlatıldığını belirtirken,  yangının mahalle arasında çıktığını ancak alevlerin evlere sıçramadığı için büyük bir teselli içinde olduklarını ifade etti. Hava şartlarının çok kötü olduğunu, küçükbaş hayvan zayiatının olduğunu ve tespit çalışmalarının yapıldığını aktardı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *