» 
»
 

Antalya'da çocuklar hastanelik oldu!

Antalya'nın Manavgat İlçesine pompadaki klor deposunun patlaması ile içme suyunu klor karıştı. İlçede bulunan 11 mahalle sudan etkilenirken, ilk ve orta dereceli okullar ise tatil edildi. Klorun karıştığı suyu içtikleri tahmin edilen öğrenciler ise hastanelere başvuruda bulundu.

Antalya'nın Manavgat İlçesinde bulunan Manavgat Irmağı'nın batı yakasında yer alan mahallelerin içme suyu ihtiyacını karşılayan Şelale İstasyonu'ndaki klor deposu patladı. Patlayan depodaki klorlar içme suyuna karıştı ve sudaki klor yüksek seviyelere ulaştı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASAT (Antalya Su ve Atıksu İdaresi) tarafından ırmağın batı yakasında bulunan Eskihisar, Aşağıhisar, Aydınevler, Yukarıhisar, Mimarsinan, Bahçelievler, Kasaplar, Milli Egemenlik, Kavaklı, Hatıplar ve Çağlayan mahallelerine su verilmesi durduruldu.

Beleditenin Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş'ün açıklamalarına göre, sabah saatlerinde Şelale pompalarında bulunan klor deporlarından birinin patlaması sonucunda içme suyuna yüksek miktarda klor karıştı. Su ihtiyacı karşılanan 11 mahallede içme suyu kesildi ve vatandaşlara duyuru yapılarak suların kullanılmaması bildirildi. Büyük ihtimalle klor karışan sudan içmiş olan bölgedeki çok sayıda öğrenci ise rahatsızlanarak bölgedeki çeşitli hastanelere başvuruda bulundu. Duruma el koyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ise olaylardan dolayı bölgedeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *