» 
»
 

Antalya'da eylem hazırlığındaki terör örgütü üyesi 2 terörist yakalandı

Antalya'da turizmi olumsuz yönde etkileyecek eylem hazırlıkları içerisinde olduğu belirlenen terör örgütü üyesi terörist ile ona yardım ettiği öneri sürülen kişi tutuklandı.

Antalya'da turizmi olumsuz yönde etkileyecek eylem hazırlığında bulunduğu değerlendirilen terör örgütü üyesi ile ona yardım ettiği ileri sürülen kişi tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Çalışmalar kapsamında, Şırnak'ın Cizre İlçesinde bölücü terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik YDG-H içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren kod adı Dirij olan terörist H.D.'nin Antalya'ya geldiği tespit edildi. Antalya'ya turizmi olumsuz yönde etkileyecek sansasyonel nitelikli eylem yapma maksadı ile geldiği konusunda bilgiler elde edilen H.D. ile ona yardım ve yataklıkta bulunduğu öne sürülen O.Ç. isimli şahıs gözaltına alındı.

Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece, "terör örgütü üyesi olmak ve örgüt kapsamında faaliyetlerde bulunmak" suçlamaları ile tutuklandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *