» 
»
 

Antalya’da nem oranı yüzde 92'leri buldu

Antalya kent merkezinde yüzde 92’leri bulan nem oranı sebebiyle şehrin üzerini nem bulutları kapladı. Bazı noktalarda görüş mesafesi oldukça düştü.

Yurt genelinde etkili olan sıcakların en çok hissedildiği bölgelerden Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya’da hava sıcaklıkları bir süredir 35 derecelerde seyrediyor. Şehirde yapılan hava değerlendirme verilerine göre sabaha karşı hava sıcaklığını 27 derece, deniz suyu sıcaklığını 30 derece olarak ölçerken, nem oranı da yüzde 92'ye ulaştı.

Kentin üzerine çöken nem bulutları sebebiyle görüş mesafesi de etkilendi. Kent merkezinde bazı noktalarda görüş mesafesi oldukça düştü, binalar nem bulutlarının arasında kayboldu. Turist akınına uğraya Konyaaltı Sahili'nde de nemin etkisi hissedildi. Normal günlerde rahatlıkla görülebilen Beydağları, sahil bandı ve falezler nem bulutları içinde kayboldu.

Antalya'nın kuzey girişindeki Kepez Seyir Terası'nda duran sürücüler ise nem nedeniyle turizm kentini izleyemedi. Gece yarısından sonra başlayan yüksek nemin gün boyunca etkili olacağı kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *