Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Antalya'da polisle 2 terörist arasında silahlı çatışma

Rutin kontrol sırasında polisin "dur" ihtarına uymayan iki terörist arasında çıkan silahlı çatışmada 1 terörist ölü, 1 terörist ise ağır yaralı olarak ele geçirildi.

Antalya Çakırlar ve Altınyaka mevkilerinin dağlık alanlarında polis ekiplerinin operasyonu sırasında "dur" ihtarına uymayan iki teröristle silahlı çatışma yaşandı. Önceki gün Uzman Çavuş Fazıl Doğru Öz'ün aynı mevkide şehit edilmesinin ardından operasyonların arttırıldığı bölgede akşam saatlerinde yaşanan çatışmada iki teröristten birisi ölü diğeri ağır yaralı olarak ele geçirildi.

Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra çok sayıda operasyon timinin sevk edildiği bölgede çıkan çatışmayı Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya bizzat yönetti.

Operasyon sırasında Hurma mahallesinde teröristlerden biri, polise el bombası atmaya çalıştığı sırada etkisiz hale getirilirken, kaçmaya çalışan diğer terörist ise sıcak temasta ağır yaralı olarak ele geçirildi. Başka bölgelerde teröristlerin olma ihtimaline karşı polis ekiplerinin bölgede arama tarama çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *