» 
»
 

Antalya'da şiddetli fırtına ağaçları kökünden söktü

Yurdun kuzey kesimleri karla mücadele ederken güneyde de fırtına yüzünden hayat durma noktasına geldi. Antalya'nın Manavgat ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle kökünden sökülerek yola devrilen ağaçlar yüzünden trafik aksadı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde sabah saatlerinden itibaren esmeye başlayan ve şiddetini artırarak devam ettirmekte olan fırtına günlük yaşamı da olumsuz etkiliyor. Fırtına sebebi ile Manavgat’ın farklı semtlerinde birçok ağaç dalı kırılırken, bazı ağaçlarda kökünden sökülerek yola devrildi.

Yağmuruda beraberinde getiren şiddetli fırtına özellikle Manavgat Sorgun mahallesine bağlı Titreyengöl yolu üzerinde bulunan dev çam ağacını kökünden söktü. Rüzgarla savrulan ağaç yola devrilirken çam ağacının bir kaldırımdan diğer kaldırıma uzanan gövdesi yolunun trafiğe kapanmasına neden oldu.

Manavgat Belediyesine bağlı ekipler çam ağacını kesmek suretiyle yoldan kaldırarak yolu yeniden trafiğe açarken, ağacın devrilmesi sırasında yol kenarındaki yüksek gerilim hattını da kopardığı, çalışmaların bu yüzden aksadığı öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *