» 
»
 

Antalya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor

Meteoroloji tarafından günlerdir uyarıları yapılan şiddetli yağış Antalya'yı vurdu. Öğlen saatleri itibari ile başlayan yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerden Antalya’da sabah saatlerinde başlayan ve öğlen itibari ile etkisini arttıran sağanak nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Şiddetli sağanak sebebi ile kentte bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri meydana gelirken yayalar caddelerde güçlükle ilerleye bildi. Yağmura hazırlıksız yakalananlar durak ve bina saçaklarına sığındı.

Öte yandan araç trafiğinde aksamalar meydana gelirken, Boğaçayı’nın taşması nedeniyle Konyaaltı sahili kahverengiye büründü. Fırtına Kaleiçi Yat Limanı’nda dev dalgalar oluşmasına sebep olurken,limandan tur tekneleri ve deniz otobüslerinin seferleri ise iptal edildi.

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalarda, Pazartesi günü ve Salı günü Antalya ili genelinde çok kuvvetli ve şiddetli yağışla birlikte rüzgarın güney yönlerden zaman zaman kuvvetli 30-50 kilometre/saat esmesi beklendiği, yağış sebebi ile ani sel, taşkın, baca zehirlenmeleri, su baskını, yıldırım, dolu, hortum ve çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları tedbir almaları konusunda uyardı...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *