AÖF kayıt yenileme işlemleri ve kayıtları nasıl yapılır?

AÖF Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül'de başladı. Kayıtların yenilenmesi için son gün 6 Ekim olarak belirlendi. İkinci üniversite kayıtları devam ediyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ve işlemleri nasıl yapılır?

AÖF Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. 26 Eylül tarihinde başlayan kayıt yenileme işlemleri 6 Ekim tarihleri arasında yapılacak. 2017-2018 Öğretim yılından itibaren, kayıt yenileyecek öğrenciler 45 AKTS krediye kadar tüm ders seçimlerini kendisi yapacak.

Kayıt yenileyen öğrenciler ilk olarak derslerini seçecek ve ardından seçtiği derslere göre hesaplanan ders ücretlerini yatırıp kayıtlarını tamamlamış olacak. Bu şekilde, öğrencinin yeniden Açıköğretim Bürosuna gitmesine gerek kalmayacak. Yeni sisteme göre artık öğrenciler istediği dersleri kendisi seçebilecek.

Dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise seçilen derslerden biri üçüncü yarıyıl dersiyse beşinci yarıyıla kadar ders seçilebilecek. Öğrencilerin akademik durumları, Başarı, Uyarı ve Mezun olarak görünecek. Öğrencilerin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekiyor.

Genel not ortalamasını sağlamayan öğrenciye Akademik Yetersizlik Uyarısı yapılıyor. Bu nedenle öğrenciler diploma için gerekli koşulları başarıyla yerine getirildiğinde mezun olabilecek. Tekrar durumu olan öğrencilerin yeni sistemde durumları Uyarı olarak belirtilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *