AÖF sınav sonuçları nihayet açıklandı! Sorgulamak için...

Açık Öğretim sınav sonuçları bugün açıklandı. 4-5 Haziran tarihlerinde sınava giren onbinlerce aday merakla sonuçları bekliyordu. AÖF sınav sonuçlarına haberimiz üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz.

AÖF sınavı sonuçları bugün itibari ile sonunda açıklandı. Sınav sonuçları açıklandı mı? Sorusu artık cevaplandı ve binlerce adayın merakla beklediği 4-5 Haziran sınav tarihli AÖF sınav sonuçlarını artık öğrenebilecekler. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde öğrenim gören öğrenciler girdikleri AÖF final sınavının sonucu için AÖF girişi yaparak başarılı olup olmadıklarını öğrenmiş olacaklar.

Sınavda başarı gösteren öğrenciler ön lisanstan lisans programına geçmek için DGS'ye katılmak zorundalardır. Sınavın ardından çıkmış sorular yayınlanırken, çok geçmeden on gün içerisinde de merakla beklenen sonuçlar öğrenilecek.

Yaklaşık on gündür sınav sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sistemine giriş yaparak4-5 Haziran'da girmiş oldukları final sınavının sonuçlarını öğrenebilecekler. Sisteme girişte sadece T.C kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme kolayca girebilecekler. Sınava giren öğrenciler AÖF sınavında derslerin cevabını o dersin olduğu sütuna işaretlemelidirler. Yalnış işaretlemeler elbette değerlendirilmeye alınmayacaktır. Cevap kağıdında ders için ayrılmış olan dersin adının da yazılı olduğu sütunun kodlanması lazım. Cevap kağıtlarında ders için belirtilen cevaplama bölümüne cevaplama yapılmalıdır.

Verilen kitapçıklara göre kurşun kalemle kitapçık grubu kodlanmalıdır. Kodlama doğru yapılmalıdır. Bütün sınavlar seçmeli seçenekli test şeklinde hazırlanmaktadır. Sınav sonuçları bilgisayar ortamında değerlendirilmelidir. Öğrenciler her ayrı ders için ayrı sütundaki kodlama bölümünü kullanmalıdırlar. Cevap değerlendirmelerinde, doğru cevaplara puan verilecek, ancak yanlış cevaplarda puanlar düşürülmeyecektir. Yani yanlışlar doğruyu götürmeyecektir. Bu yüzden boş soru bırakmamak, öğrencilerin avantajıdır.

Ara sınavlarlarda, açıköğretimin sistemine göre öğretim yapılan programlarda ingilizce ve bölümleri hariç, alınan notların başarı notuna katkısı yüzde otuz, dönem sonunun ise yüzde yetmiştir. Bu nedenle dersin başarı notu: (Ara sınav notuX %30) + (Dönem sonu sınav notu X %70) değerlerinin toplamı ile eşittir. DGS yani dikey geçiş sınavları için son başvuru günü 13 Haziran olacak. dikey geçiş sınavı ise 31 mayıs ile 13 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Başvurular ise ÖSYM başvuru merkezinden ya da kişisel olarak internek aracılığı ile yapılacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *