AÖF sınavlarında yeni dönem! 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Açıköğretim Fakültelerinde yeni bir dönem başlıyor. Bu yenilikle sınav sonucu değerlendirme sistemine göre çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevap bir doğru cevabın eksiltmesine neden olacak...

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının tarafından yayımlanan yazıya göre, 2016 - 2017 Öğretim Yılı itibariyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, dönem ortası ve dönem sonu yapılan sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevap bir doğru cevabı düşürecek.

Öte yandan Alanya, Bandırma, Biga, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun ve Polatlı gibi 9 ilçedeki merkezlerde öğrenciler yüz yüze derslere katılabilecek. Ve derslere katılan öğrencilerden hiç bir ücret talep edilmeyecek. Ayrıca öğrenciler, derse girdikleri üniversitelerin kütüphane, sosyal faaliyetler, konferans, sempozyum gibi bir takım etkinliklere de katılma hakkı kazanacaklar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde'nden herhangi birine kayıtlı öğrenciler, derslerin yapılacağı sınıfları, katılabilecekleri derslerin gün ve saatlerini, ikamet ettikleri şehirlerdeki açıköğretim büroları ile Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesinden öğrenebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *