AÖF tek ders sınavı 13 Ağustos Cumartesi günü yapılacak

Anadolu Üniversitesi Fakültesi, 2015-2016 öğretim yılında tek dersten başarısız olan öğrencilerin mezun olabilmesi için yapılan “Tek Ders Sınavı” hafta sonu gerçekleşecek...

Anadolu üniversitesi Açıköğretim siteminde kayıtlı lisans ya da önlisans öğrencilerinin mezun olmalarına engel olan tek derslerini verebilmeleri için düzenlenen “Tek Ders Sınavı” sınavı 3 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 14.00’de tek oturum halinde gerçekleştirilecek.

Sınava, 239 engelli ve 86 cezaevinden 133 kişi ile birlikte toplamda 75 bin 561 öğrencinin katılım sağlaması bekleniyor. Öğrencilerin mezun olmaları için kaderlerini belirleyecek olan tek ders sınavı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon ve Van illeri başta olmak üzere yavru vatan KKTC/Lefkoşa’da da yapılacak.

10 bin 30 kişinin de gözetmen olarak hazır bulunacağı sınavlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, açıklamasında bu hafta girecekleri tek ders sınavı için tüm öğrencilere başarılar dileklerini de belirtti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *