AÖF’de yeni dönem! Tek ders yerine üç ders sınavı geliyor

Milyonlarca öğrenci tarafından tercih edilen Anadolu Üniversitesi yeni bir sistem değişikliğine gidiyor. Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından yapılan açıklamaya göre tek ders sınavlarının bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren, Anadolu üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından üç ders sınavına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamaya göre İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin lisans veya önlisans programlarında herhangi birine okumakta öğrenciler den üç dersten başarısız olan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere üç ders sınav hakkından tanındı.

Gündoğan, yeni öğretim döneminde başarısız olduğu üç dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere üç ders sınav hakkı tanınmayacağını, Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçeceğini, her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmayacağını kaydetti.

Anadolu üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim sistemini tercih eden öğrencilerin başarısını yükseltmek adına yaptıkları çalışmaların devam etmekte olduğunun altını çizere tüm öğrencilere başarılar diledi

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *