App Store'dan para iadesi işlemi nasıl yapılır? İşte yöntemi!

Yanlışlıkla aldığınız ya da vazgeçtiğiniz uygulama, film, müzik, kitap gibi ürünlerin para iadesi nasıl yapılıyor pek çok kişinin merak ettiği bir konu. İşte App Store para iadesini böyle yapıyor...

Apple uygulama satın alma programı App Store kullanıcıların yanlışlıkla aldığı ürünlere para iadesi sistemi, bazı çocukların ailelerinden habersiz satın alma işlemi gerçekleştirmeleri sonrası kullanıma açılmıştı. App Store kullanıcıları uygulama içi satın alma işlemi gibi işlemlerle yanlışlıkla aldıkları ya da almaktan vazgeçtikleri uygulamaların para iadesini artık alabiliyor. Peki nasıl?

App Store'dan para iadesi almak için öncelikle Apple Sorun Bildir sayfasını açıyoruz ve buraya Apple kimliğimiz ve parolamızı yazıyoruz. Açılacak sayfada son 60 gün içinde satın almış olduğumuz tüm öğeler burada listeleniyor.

Para iadesi istediğimiz uygulama ile ilgili bölümdeki Sorun Bildir butonunu tıklıyoruz. Bundan sonra karşımıza Sorun Seç bölümü çıkıyor. Buradan da hangi nedenle para iadesi istediğimizi seçiyoruz ve Bu Sorunu Açıklayın yazan bölüme İngilizce olarak bu ürünü yanlışlıkla aldığımızı yazıyoruz.

Bu konuda İngilizcem yeterli değil diyorsanız çeviri hizmetlerinden yararlanabilir ya da kısaca "I have bought this application by mistake. I want refund, please" yazabilirsiniz. Apple yazdığınız açıklama sonrasında uygulama ücretini satın almış olduğunuz kredi kartınıza 10 gün içinde iade ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *