Apple’ dan zorunlu maske kararı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, ABD'deki şubelerinde çalışanlarına maske takma zorunluluğunu tekrar getirdi.

California merkezli Apple, bünyesinde çalışanlara bir bilgilendirme e-postası gönderdi ve ABD’deki birçok mağazasında hem çalışanların hem de müşterilerin corona virüsünün Delta varyantı sebebiyle maske takmasını zorunlu kıldığını bildirdi. Şirket ofiste çalışanların da aşı olup olmamalarına bakılmadan maske takmasının zorunlu hale getirildiğini açıkladı.

Geçtiğmiz günlerde evden çalışma sisteminden ofislere dönme planını en az 1 ay daha erteleyen Apple, Delta varyantı ile birlikte bu planınıda askıya aldı. Apple, çalışanlarından haftanın 3 günü ofise gelmesini talep etmiş, fakat hem ABD’de hem de Dünya genelinde vaka sayılarının ve hastaneye yatış oranının artmasıyla birlikte verilen bu karardan vazgeçtiğini bildirdi.

Apple CEO’su Tim Cook konuya ilişkin yatırımcılara yaptığı sunumda, “Tüketiciler son aylarda iyimser olsa da pandemi bitmenin çok uzağında” ifadesini kullandı. Cook, “Son 18 ayda birçok kez gördüğümüz üzere ilerleme yaşandı ama bunun garantisi yok. Pandemide eşitsiz bir iyileşme ve birçok ülkede Delta varyantının yayılması bizlere iyileşme yolunun uzun bir yol olduğunu gösteriyor” açıklamalarında bulundu.

Apple 1 Nisan 1976 tarihinde, Steve Jobs'un evinin garajında kurulan küçük bir şirket olarak kuruldu. Küresel bir şirket haline gelerek, dünya çapında 317 bölge ofisi ve 323 Apple Store mağazası kurarak büyük bir başarı elde etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *