Apple gözlük eylül lansmanında ortaya çıkabilir

Arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmalarını hızlandıran Apple, beklenilenden daha kısa sürede bir sürpriz yapabilir. Apple gözlük eylül lansmanında tanıtılacak mı? İşte detaylar...

Dünyanın arttırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda da söz sahibi olmak için çaba harcayan Apple, beklendiğinden daha kısa sürede tanıtılabilir. Zira dünya devi şirketin bu konuda çalışmalarını hızlandırdığı söyleniyor.

Şirketin CEO'su Tim Cook bu sene başında yaptığı açıklamalarda Apple'ın arttırılmış gerçeklik üzerine yatırım yapmaya devam edeceğini belirtmiş ve son olarak çıkan söylentilerde Carl Zeiss ile proje üzerinde çalışmalar yaptığı da gündeme gelmişti.

Apple gözlük özellikle hafif olacağı ve küçük bir ekranla iPhone telefonlara bağlanacağı dedikoduları ile gündemde. Kablosuz olarak iPhone'lara bağlanacağı belirtilen gözlüğün gerçek dünya görüntüsünü de verilen bilgilerin üzerine ekleyeceği söylentiler arasında yer alıyor. Apple'ın iOS sistemleri ile ilgili dönen dedikodularda yeni bir patentin de alt yapıya ekleneceği, böylece uygulamanın iPhone sensörleri ile gerçek zamanlı görüntüler sunacağı bilgisi de bulunuyor.

Pek çok blogger tarafından önümüzdeki yıla tanıtılması beklenen gözlük için süre de kısalmış gibi görünüyor. iPhone'un 10. yıldönümünün yapılacağı eylül lansmanında şirketin iPhone 8 ile birlikte arttırılmış gerçeklik gözlüğünü de tanıtması bekleniyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *