Apple iPhone 7 ne zaman çıkıyor? Kulaklık girişi olacak mı?

iPhone 7'nin eylül ayında tanıtıma çıkması bekleniyorken, mükemmel özelliklere sahip olacak iPhone 7'nin hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. iPhone 7'de kulaklık girişi olacak mı? Yeni iPhone'un özelliklerini inceleyelim...

Dünya markası Apple'dan adı iPhone 7 diye tahmin edilen iPhone serisinin yeni modeli ne zaman çıkıyor merak konusu oldu. Her yeni gün özellikleri hakkında iddialar ortaya atılırken, yeni bir iddiaya göre ise yeni iPhone 7'de kulaklık girişinin olup olmaması. Yeni nesil iPhone 7 özellikleri neler tanıtımı ve ardından satışa sunulması beklenen iPhone 7'nin yeni bir özelliği daha ortaya atıldı. iPhone 7'nin görüntülerinin sızdırılmasından sonra şimdi de o görüntüler doğrultusunda yapılan incelemerde arka kamera kısımındaki kamera yuvasının geniş olması arkada çift kamera olacak düşüncelerini getirdi. Hatta bu iddiaların da ortaya atılmasının büyük sebebi KGI Securities anasti olan Ming Chi Kuo oldu. Ming-Chi Kuo açıklamalarında geniş yuvalı olduğunu ve çift kamerası olduğunu 4.7 inç ön kamerada ise tek kamera bulunacağını söyledi. Kua artık bu özelliğin yan çift arka kamera özelliğinin üst seviyedeki iOS cihazlar için zamanla bir şart haline geleceğini de dile getirdi. Ming Chi Kuo'nun diğer bir iddiası ise bu yeni nesil iPhone 7'de çift kamera özelliklerini kaldırabilmesi için iOS cihazın 3 GB Ram'e yani geniş bir hafızaya sahip olması gerektiği yönünde. 6 ve 6S modellerinde 2 GB'lık Ram varken, iPhone 7'de 3 GB Ram söz konusu oldu.

iPhone 7 ne zaman çıkacak? Apple'ın yeni nesil adı iPhone 7 olması tahmin edilen iPhone 6S'ten sonraki yeni modeli tanıtımı ne zaman yapılacak merakla beklenirken, iPhone 7'ye ait olduğu iddia edilen prototip iPhone 7 fotoğrafları sosyal medyaya yayıldı. iPhone 7'nin boyutu hakkında söylentiler dolaşıyor. iPhone 7 ne zaman çıkıyor? iPhone 7'nin fiyatı ne olacak? Birçok söylenti çıkmasına rağmen, açıklanan bilgiler doğrultusunda iPhone 7'nin SE boyutundan ayrıcalıklı olacak. 2016'da satışa sunulması beklenen iPhone 7'nin 4.7 inç'lik iPhone 6S boyutunda piyasaya sürüleceği açıklandı.iPhone 7'nin 138.30*67.12 mm ölçülerinde olduğu söylendi. Piyasaya sürülecek yeni nesil iPhone 7'nin kalınlığı hakkında henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak iPhone 6S 7.10 mm boyutlarında iken Apple'in en ince cihazı ise 6.1 mm ile iPod Touch. Yeni çıkacak iPhone 7'de çift kamera özelliği olmadığı düşünülüyor. Fakat çıkan söylentiler çift kameralı olacağı yönünde.

iPhone 7 ile ilgili sosyal medyaya sızdırılan şemalar ile verilen bilgiler birbiri ile çelişiyor. iPhone &S'den sonra çıkacak yeni modelin adının iPhone 7 olması tahmin ediliyor. Çünkü şimdiye kadar çıkan iPhone cep telefonu modelleri hep ardışık sayılar ile satışa sunulmuştu. Tabiki arada "S" ler de oldu. Ekran kalitesi muhtemelen iPhone 6S'de 4.7 inç olduğundan bu modelde yine 4.7'lik ekran olur diye düşünülüyor. Bir sonraki çıkacak modelde yani iPhone 7S'de 5.5 inçlik ekrana sahip olması bekleniyor. Metal olmayacağı düşünülüyor. Çünkü şimdiye kadar 5, 5S ve 6'da metal kullanılmıştı.Şimdi ise iPhone 7'nin metal olmaması ve farklı bir malzemeden üretilmesi bekleniyor. Şimdiye kadar metal, cam ve plastik ana malzemelerinden oluşuyordu. iPhone 7'de ise farklı bir bileşenden üretilmesi bekleniyor. iPhone 7'de 6S'deki gibi arka kapaktaki beyaz şeritlerin muhtemelen olmayacağı düşünülüyor. Tasarımının tabiki yine ince olması beklentiler arasında. Kulaklık jakının olmayacağı da iPhone 7 meraklılarının söylentilerinden birisi. Kablosuz olarak şarj edileceği ve su geçirmez olacağıda, gözümüzdeki iPhone 7 tasarımını bir harikalaştırıyor. Üretilecek kulaklığın dışarıya gürültü vermeyeceği söyleniyor. Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 7'nin fiyatı konusunda ise 650 dolar civarında olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *