Apple iPhone 8 fiyatı 1.000 Dolar civarında olacak?

ABD'li Goldman Sachs analizcisi Simona Jankowski'nin yatırımcılara yönelik hazırladığı raporda, piyasaya yeni çıkacak iPhone 8 modellerinin, 1000 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağını iddia etti. Iphone 8'in ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Apple firmasının 2017 yılı içinde piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 8 modeli ile ilgili iddialar gün yüzüne çıkmaya başlamıştı. Bugünlerde de iPhone 8 modellerinin kulislerde konuşulan yeni konusu fiyatları hakkında. Goldman Sachs analisti Jankowski, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada iPhone 8 modelierinden en düşük özelliğe sahip olanının 999 dolar civarında olabileceğini öngördü. Simona Jankowski tarafından gönderilen raporda, 128 GB depolama alanına sahip olacak iPhone 8’in 999 dolar, 256 GB’lık modelinin ise 1099 dolara satışa sunulacağı iddiası Amerikada gümdemde olan konular arasında.

Şu anda satışta olan iPhone modellerinin en son modeli olan 256GB iPhone 7 modelinin fiyatı ise ABD’de 969 dolar olarak satışa sunulmuştu. Yayınlanan raporda iPhone 8 modelinin sahip olacağı özelliklerin neler olacağı konusuna da değinildi. Kulislerden sızan bilgilere göre Apple’ın iPhone 8 ile birlikte kullanılmaya başlaması planlanan OLED ekranlar bu modelde yerini alacak gibi görünüyor. iPhone 8 modelinin fiyatlarının ne kadar olacağı bir yana dursun, genel anlamda herkesin beklentisi, yüksek fiyatıyla şu anda piyasada bulunan diğer modellerinin satışına dolaylı olarak etki edecek gibi görünüyor.Yayınlanan bu rapora göre, iPhone 8’in en düşük özelliğe sahip olanının dahi 999 dolardan piyasaya sürülecek olduğunu düşünürsek, Apple tutkunları çok üzülecek gibi görünüyor.

2017 yılının Ocak ayında iPhone 8 modeli ile ilgili bir rapor daha paylaşılmış ve 64 GB depolama alanı bulunduracak olan iPhone 8 modelinin satış fiyatının 850 ila 900 dolar seviyesinde olacağı tahmininde bulunulmuştu. iPhone 8 modellerinin Türkiye satış fiyatlarının ne kadar olacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *