Apple MacBook Air üretimini durdurma kararı mı aldı?

Dünyaca ünlü Apple'ın, üretimini yaptığı MacBook Air modelinin artık üretilmeyeceği iddiaları ortaya atıldı. MacBook serisi kullanıcıların beklentilerini yeterince karşıladığı için MacBook Air serisinin gereksiz olduğu söyleniyor.

Apple’ın MacBook Air üretimini durduracağı hakkında iddialar ortaya çıktı. MacBook’un beklentileri karşılayabilmesi yönünde olumlu performansı, MacBook Air’in üretimine gerek kalmadığı fikrini ortaya çıkardı. Henüz net bilgilere ulaşılamasa da Apple bu fikre sıcak yaklaşıyor.

Üretimi 2008 yılında başlayarak günümüze kadar değişerek gelen MacBook Air, pek çok özelliğe sahip olduğundan kullanıcı kitlesi tarafından beğeni ile karşılanıyordu. Ancak yatırımların artık MacBook Air üzerine yapılmayacağı açıklanınca modelin üretiminin devam etmeyeceği yönünde birçok iddia ortaya atıldı.

Bir süreden sonra MacBook serisinin daha fazla kullanıcısı olduğu ortaya çıktı.  Apple bundan sonraki süreç içinde yatırımların sadece MacBook üzerine yapılacağını açıklaması ve MacBook Air döneminin ise artık sona gelme vakti olduğunu belirtmesi hakkında iddialar çoğaldı.

İddiaların ardından konu ile ilgili tüm gözlerin çevrildiği Apple bu konu ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadığından ötürü konunun detaylarına erişilemedi. Fakat teknoloji devi Apple, yakın markalardan edinilen bilgiye göre üretimin durdurulması ile ilgili resmi açıklamaları yakın zamanda yapacak. Açıklama önümüzdeki günlerde yapılmasa da 2017 yılından sonraki üretim politikası ortaya çıkınca belli olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *