» 
 

Araç plakalarında darphane mührü dönemi başlıyor

Araç plakalarında sahteciliğin önüne geçmeyi amaçlayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu plaka basımında kullanılan mühürlerin Darphane’de basımı için müracaatta bulundu.

Plaka mühürlerinin darphanede basımına ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, gerekli mercilere müracaatta bulunduklarını belirtti.

Müracaatları olumlu sonuçlandığını ifade eden Apaydın bu kapsamda ilk aşamada uygulamanın  İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Balıkesir, Samsun, Bursa il ve ilçelerindeki 115 meslek odası mühürleri için hayata geçirildiğini kaydetti.

Apaydın, sahte plakaların en çok terör, gasp, hırsızlık gibi yasa dışı amaçlar için kullanıldığına dikkat çekerek, bu sebeple plakaların orijinal, okunaklı olmasının güvenlik tedbirleri açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

Sahte plaka basım ve dağıtımının önüne geçebilmek adına suç duyurusunda bulunduklarını da ifade eden Apaydın, TŞOF dışında söz konusu plaka basımına ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü ile uzun süredir çalışmalar sürdürsüklerini de belirtti. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *