» 
 

Araç sahipleri dikkat! Motorlu taşıt vergisinde son gün 31 Ocak

İki taksit olarak ödenen motorlu taşıt vergisinde ilk taksit için son gün yarın (31 Ocak 2017). Yapılan hesaplamalara göre en düşük motorlu taşıt vergisi 68 TL olarak ödenirken, en yüksek vergi de 23 bin 586 lirayı buluyor.

Sisteme kayıtlı bulunan milyonlarca kayıtlı motorlu taşıt yılda iki kez yapılan motorlu taşıt verdisi ödemesi için ilk taksit Ocak ayında ödenecek. Bu bağlamda Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) ilk taksit ödeme tarihleri, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kurumunun resmi internet sitesi üzerinden duyurularak, 2017 yılı içinde Ocak ve Temmuz aylarında iki taksitle ödeme yapılması gerektiğini bildirdi.

Resmi sitede bildirilen tarih aralığına göre ilk taksit ödemesi 1 Ocak 2017 tarihinde başlamış olup, ödeme için son tarih 31 Ocak 2017 olarak açıklandı. Araç sahipleri sisteme kimlik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ödemelerini gerçelleştirebilmekteler. İlk taksit yarın saat 22.00'ye yapılabilecek. Ödeme rakamları araçların yaşları ve silindir hacimlerine göre değişmektedir.

Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı Motorlu taşıtlar vergisi genel tebliği Resmi Gazete'de 27 Aralık 2016 Salı günü yayımlanmıştır. Buna göre, otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler aşağıdaki (I) sayılı tarifeye göre vergilendiriliyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *