» 
 

Araç sahiplerine müjde! İndirim geliyor

Trafik poliçelerinde, sigorta şirketlerine uyarı ve destek yapılmasına rağmen indirime gidilmeyince, hükümet yeni bir düzenlemeye gitme kararı aldı.

Sayısı 16,5 milyonu bulan taşıtlar için zorunluluğu olan trafik sigortası ücreti devlet müdahalesine karşın firmaların direncinden dolayı yalnızca yüzde 7 ile 9 oranında düşüş yaşandı. Hazine'nin hesaplamalarına göre minimum yüzde 0 indirim yapılması gerekirken yine Hazine verilerine göre Aralık 2015'te ortalama 400 TL civarında olan bir poliçe bedeli yılbaşından sonra hızlı bir yükseliş içerisine girerek 800 TL'ye yükseldi. Bunun üzerine ise trafik sigortasının belirlenmesinde rol oynayan tüm kesimler İngiltere'de uygulanan ve indirim sağlanan formüldeki gibi bir araya gelerek maliyetlerin düşürülmesi için yeni bir yol haritası belirlemek olacak.

Yapılacak yeni düzenleme ile komisyon oranlarının düşürülmesi, daha az kaza olması ile tamir ve tedavi masraflarının düşürülmesi planlanıyor. Bu kapsamda yolların güvenliği artırılırken, tamir ve tedavi gibi giderlerin düşürülmesi için bir yol izlenecek.

Yaralanmalı ya da ölümlü kazaların azaltılmasına yönelik de ek önemler belirlenecek. Maddi hasarın azaltılması için de yetkili servisler ile tamircilerle görüşme yapılacak. Öte yandan zorun trafik sigortası primleri yüksek çıkan minibüsçü ve taksicilerle de bir araya gelinecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *