» 
 

Araçlara yaz bakımı yaptırmak yüksek maliyetli arızaları önlüyor

Hem yakıt tasarrufu sağlamak he de yaz aylarında meydana gelebilecek yüksek maliyetli arızalarla karşılaşmamak için araçlara yazı bakımı yaptırılması öneriliyor.

Yaz aylarında araçlarda meydana gelebilecek yüksek maliyetleri arızalara karşı önlem olarak yaz bakımı yaptırılması tavsiye ediliyor. Düşünüldüğü kadar yüksek fiyatlarda olmayan yaz bakımı sayesinde ayrıca yakıttan da tasarruf sağlanabiliyor. Bursa Oto Tamirciler Odası Başkanı Abdülkadir Kargılı, yaz bakımında araçların yağ, polen, toz filtrelerinin değiştirilmesi gerektiğini kaydetti. Aracın hava almasını sağlayan radyatörleri kaplaması dolayısıyla filtrelerin yakıt harcamasını artırdığına değinen Kargılı, yaz bakımının maliyetli olmadığını, ayrıca bakımlı araçla yolda kalma riskinin de azaldığını belirtti.

 

YAZ BAKIMI YAPTIRMAK GEREKLİ
Artık çok daha donanımlı olan araçlar küçük bir arızada bile yüksek maliyetler çıkarabiliyor. Araçlarda bu nedenle kış ve yaz öncesinde bakım yaptırmanın önemli olduğu belirtilirken, motoru araçların hem yaza hem de kışa girerken bakım yaptırması gerektiği vurgulanıyor. Yaza girmeden önce hava, yakıt ve yağ filtrelerinin değiştirilmesi ile araçlar daha iyi hava alıyor ve yakıt sarfiyatı da düşüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *