» 
 

Araçlarda cam filmi yasağı 26 Nisan itibari kalktı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Araçların Üretim, Tadil ve Montajı (AİTM) Hakkında 6 ay önce resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yapılan yönetmelik değişikliği gereğince araçlara cam filmi taktırması 26 Nisan itibariyle serbest bırakıldı.

Trafik polisleri ve araç sürücüleri arasında büyük tartışmalara sebep olan  araç camlarına film kaplaması filmin onaylı firmalarca üretilmesi koşuluyla yasak kapsamından kaldırıldı. Bugün (26 Nisan) yürürlüğe giren yönetmelikle birlikte, arzu eden araç sahiplerinin araçlarına cam filmi takmak serbest hale geldi.

Fakat yeni yönetmelikte, hem araç sahipleri, hem cam filmi üreticileri hem de uygulamayı yapan işyerleri bağlayan bazı şartlar bulunmakta.

ÖN CAM ŞARTI

Sadece standartlara uygun olarak üretilmiş ve onaylı cam filmlerinin kullanılmasının mümkün olacağını vurgulayan Avukat Cevat Kazma, araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamayacağının altını çizdi. Yapılması halinde kesilecek ceza miktarının 189 TL olacağını ve itiraz edilemeyeceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *