» 
 

Aras Kargo'ya ticari kayyum atandı

Ortağı Austrian Post ile anlaşmazlığa düşen Aras Kargo'ya şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Evrim Aras'ın başvurusu sonucu kayyum atandı.

2013 yılında ortak olduğu Austrian Post ile anlaşmazlık yaşayan Aras Kargo AŞ'ye ticari kayyum atandı. Şirketin A grubu hissedarı olan ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Evrim Aras'ın başvurusunu değerlendiren İstanbul Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi şirkete ticari kayyum ataması yaptı.

Aras Kargo yaptığı açıklamada, Austrian Post ile 2013 yılında şirketin dünya markası olma stratejisi kapsamında ortak olunduğunu, ancak yatırım planları, gelecek vizyonu gibi konularda verdiği sözleri tutmadıkları ve şirketin büyümesine engel oldukları ve bu planlı adımlar sonucu şirketin yüzde 50 hissesini daha alma talebi iletmeleri nedeniyle ortaklığın sona erme noktasında olduğunu belirtti.

Ek hukuki süreç başlatıldı

Yaşanan anlaşmazlıkların yönetim kurulunun faal görev yapmasına engel olması, şirketin günlük faaliyetlerini, kritik önem taşıyan yatırım süreçlerini ve bir Türk markası olan Aras Kargo'nun vizyonunu olumsuz etkilemesi neticesinde ise Evrim Aras'ın konuyu mahkemeye taşıdığı belirtildi. Ayrıca Austrian Post'un şirket içinde planlı çalışma yürüttüğüne yönelik de ek hukuki sürecin başlatıldığı bildirildi.

Aras Kargo, açıklamasında ayrıca "Şirketimizin; küçük ortağı Austrian Post tarafından, ülke olarak yaşadığımız olumsuzluklar ve içinden geçtiğimiz kritik dönemler fırsat bilinerek ele geçirilmeye çalışılmasına ve ülkemizin ve sektörün önemli bir değeri olan Aras Kargo’ya zarar verilmesine asla izin vermeyeceğimizi belirtir, geçmişe dönük her türlü konunun hukuki çerçevede inceleneceğini de kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *