» 
»
 

Araştırma görevlisi genç kız 12. Kattan aşağı atladı

Kocaeli Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan 28 yaşındaki Aydan Menderes, kaldığı evinden işe gider gibi çıkıp binanın 12. Katından aşağıya atlayarak intihar etti. Genç kız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgilere göre, Kocaeli Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve doktorasını tamamlamakta olan 28 yaşındaki Aydan Menderes, sabah her zamanki gibi “Evden çıkıyorum” diyerek oturduğu apartmanın 12. Katına çıkıp kendisini beton zemine bıraktı. Kocaeli Üniversitesi’nde Harita Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışan ve öte yandan doktorasını tamamlayan genç kadın, İzmit İlçesine bağlı 28 Haziran Mahallesi, Eski İstanbul Yolu Caddesi’nde ailesi ile birlikte yaşadığı evden işe gittiğini söyleyerek evden ayrıldı.

Oturduğu binanın 12. Katına çıkan genç kız kendisini apartman boşluğuna bırakarak intihar etti. Olaya şahit olan çevredeki vatandaşlar 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdiler. Olay yerine acil sağlık ekiplerinin gelmesi ile birlikte genç kıza ilk müdahalelerde bulundular. Kan kaybeden Aydan, apar topar Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Aydan Menderes’in babası İsmail Menderes, kızının halini görünce sinir krizi geçirdi. Aydan’ın olaydan yaklaşık yarım saat önce evden ayrıldığını bildiren acılı baba gözyaşlarına hakim olamadı. Aydan Menderes ambulans ile hastaneye kaldırıldığı sırada, acil servis ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Aydan Menderes’in Kocaeli Üniversitesi’ndeki neredeyse tüm dekanların istifa etmesinin ardından kendisinin de araştırma görevlisi olduğu Kocaeli Üniversitesi’nden çağırılması üzerine intihar ettiği iddia ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *