» 
»
 

Arefe günü yurtta hava nasıl olacak? 11 Eylül Pazar

Alınan bilgilere göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ile 5 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Öğle saatlerinden sonra Kütahya, Manisa, Bolu, Balıkesir, Bilecik, İzmir, Eskişehir'in yerel kesimlerinde sağanak yağış etkili olması bekleniyor. Ankara, İstanbul başta olmak üzere ilerde hava durumu detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurdun Kütahya, Manisa, Bolu'nun çevreleri, Balıkesir ve Vilecik güney kesimleri, İzmir'in doğu, Eskirşehir'in ise batı ve kuzey ilçelerinde yerel kesimler olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ile 5 derece mevsim normallerinin üzerinde seyir edecek. Rüzgâr, genel olarak kuzey kesimlerde, Akdeniz'in kıyıları ile güneyinde batı ve güneybatı yönlerinden hafif olarak ve ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marma ile Batı Karadeniz'in ise batı kesimlerinde yer eyr kuvvetli olmak üzere esecek. Ankara, İstanbul başta olmak üzere yurtta Kurban Bayramı öncesi Arefe günü hava nasıl olacak?

Ankara 32 derece az bulutlu ve açık olması, zamanla parçalı bulutlu olması bekleniyor. İstanbul 30 derece parçalı ve az bulutlu olması, İzmir 34 derece parçalı ve az bulutlu, ara ara iç kesimlerinde çok bulutlu, öğleden sonra ise doğu ilçelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Adana 34 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 27 derece parçalı ve az bulutlu, Trabzon 27 derece parçalı bulutlu, Erzurum 26 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Diyarbakır ise 37 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *