» 
 

Arif Sağ’dan sevenlerini üzen haber!

Türk Halk Müziğinin usta isimlerinden Arif Sağ, Sebahat Akkiraz ve Erdal Erzincan gibi ünlü isimlerle sahne alacağı konser öncesi rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

13 Mayıs Cumartesi günü Sebahat Akkiraz ve Erdal Erzincan’la birlikte İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde sahne alacak olan Arif Sağ konser öncesi aniden rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı.

Yapılan tetkikler sonrasında doktorların kendisine müsaade etmemesi nedeniyle konsere çıkmayan Sağ, yerine sahne alması için oğlu Tolga Sağ'ı gönderdi. Hastaneden Arif Sağ'ın rahatsızlığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. 1945 Erzurum Aşkale doğumlu Arif Sağ, müzik eğitimine Aksaray Musiki Cemiyeti'nde başladı. 60'lı yılların sonunda TRT İstanbul Radyosu'na bağlama sanatçısı olarak başladığı yıllarda piyasadaki faaliyetlerine de devam etti.

1976 yılından itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olarak çalışamaya başlayan Arif Sağ, bu görevinden 1982 yılında ayrılarak özel çalışmalara ağırlık verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *