» 
»
 

Aselsan ve Milli Savunma Bakanlığı yeni dev projeler için sözleşme imzaladı

ASELSAN, Milli Savunma Bakanlığı ile "Silah Tespiti Radarı" ve 'Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi (HERİKKS) - Hava Savunma Erken İkaz Radarı' projeleri için sözleşme imzaladı. Sözleşme bedelleri sırasıyla 176 milyon 850 bin dolar ve 91 milyon 418 bin 61 dolar olarak duyuruldu.

ASELSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada Milli Savunma Bakanlığı ile sözleşme imzalandığını duyurdu. 16 Aralık'ta imzalanan iki dev proje için ASELSAN ve Milli Savunma Bakanlığı arasındaki sözleşmenin yürürlüğe girdiği duyuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan "Silah Tespit Radarı" projesini gerçekleştirecek olan ASELSAN, imzalanan anlaşma bedelinin 176 milyon 850 bin dolar olduğunu açıkladı. 'Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi (HERİKKS) - Hava Savunma Erken İkaz Radarı' projesi için ise 91 milyon 418 bin 61 dolar bedelli sözleşme imzalandığı ifade edildi. Ayrıca açıklamanın Milli Savunma Bakanlığı'ndan bugün tarihli izni çerçevesinde yapıldığı da belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *