» 
 

ASELSAN'dan Türkiye'nin su altı akustik sistemlere yönelik ilk ihracatı

Denizaltılar ve su üstü platformlarda kullanılmak üzere ASELSAN tarafından geliştirilen KULAÇ İskandil Sistemi, Türkiye'nin su altı akustik sistemlerine yönelik ilk ihracatı oldu.

Türkiye'nin su altı akustik sistemlerine yönelik ilk ihracat başarısına imza atan ASELSAN, Endonezya tarafından tercih edilen KULAÇ İskandil Sistemi ihracatı sonrasında yeni talepler aldı. Denizaltılar ve su üstü platformlarda kullanılmak üzere geliştirilen KULAÇ İskandil Sistemi, seyir yardımcı sistemi olarak kullanılıyor ve yaydığı akustik sinyal, dipten ya da su yüzeyinden yansımasının dinlenmesi ve gönderme/alma zamanı arasındaki farkın ölçülmesiyle derinlik tespiti yapıyor.

Milli olarak ASELSAN tarafından üretilen ve Türk denizaltılarda da kullanılmakta olan KULAÇ İskandil Sistemi, bir süre önce Endonezya denizaltısına entegre edilmişti. Bu sayede Türkiye'nin bu alandaki ilk ihracatı gerçekleşmiş oldu. KRI Nanggala 402 denizaltısındaki entegrasyon ve kabul faaliyetlerinin kısa sürede tamamlanmasıyla üst düzey müşteri memnuniyeti sağlandı. Bunun ardından Endonezya ASELSAN'dan denizaltı ve su altı akustik sistemlerine yönelik yeni ürün taleplerinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *