» 
 

Asgari ücretlilere vergi desteği düzenlemesi yürürlüğe girdi

Vergi diliminden dolayı aylık ücreti bin 300 TL'nin altına düşen asgari ücretliler için arada kalan farkın telafi edilmesini öngören düzenleme yürürlüğe girdi.

Gelir Vergisi Kanunu'na geçici madde eklenmesinin öngörüldüğü kanun, vergi diliminden dolayı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ücretleri bin 300 TL'nin altına düşen bekar ve çocuksuz asgari ücretlilere vergi desteği içeriyor. Vergi diliminden dolayı bu aylarda ücretleri bin 300'ün altına düşen asgari ücretlilere aralarındaki farkın telafi edilmesi için öngörülen düzenleme yürürlüğe girdi ve Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, vergi diliminden ötürü ekim, kasım ve aralık aylarında aylık ücretleri bin 300 TL'nin altına düşen bekar ve çocuksuzlar için asgari ücretlilere vergi desteği içeriyor.

Kanuna göre, söz konusu üç ayda ücretlerin bin 300 liranın altına düşen kısmı, asgari geçim indirimine ek ilave edilecek. Bu şekilde de asgari ücretlilerin aylığı, söz konusu dönemde bin 300 liranın altına inmemiş olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *