» 
»
 

Askeri helikopter düştü 13 Şehit var

Uludere'ye bağlı Şenoba beldesinden havalanan coogeer tipi askeri helikopter kalkmasından 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.

Şırnak’ın Uludere’ye bağlı Şenoba beldesinden Şırnak il merkezine gitmek amacıyla havalanan Cooger tipi askeri helikopter kalkışından 3 dakika sonrasında saat 19.40 saatlerinde yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Düşen helikopterin içinde 10’dan fazla askerin bulunduğu tahmin iddia ediliyor.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu, birlikleri denetlemek amacıyla kalkan askeri helikopter akşam saatlerinde düştü. Kazayla ilgili ilk bilgilere göre, şehitlerin olduğu belirtilirken, helikopterin yüksek gerilim hattına çarpması sonucu düştüğü bildirildi.

Olay yerine helikopterler ve zırhlı araçlarla çok sayıda asker ile ambulans sevk edilirken, şehitlerin olduğu öğrenildi. Farklı kaynakların verdiği bilgilere göre, helikopterin bölgedeki en yüksek zirvesi olan Uludere-Beytüşşebap hattına çarparak düştüğünü iddia ediyor. Bölgede incelemeler başlarken, 13 askerin şehit olduğu TSK tarafından açıklandı.

Şırnak Valiliği konu hakkında bir açıklama yaparak, "İlimiz Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan Cougar tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri kullanıldı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,  moral bozan kazadan sonra sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Şırnak'tan acı bir kaza haberi, yine yüreğimize kor ateşler düştü. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun..." mesajını yayınladı.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BİR AÇIKLAMA YAPTI;

"31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *