» 
»
 

Askeri kışlada yaşanan zehirlenme şüphesi! Tam 1046 asker etkilendi

Manisa'da bulunan 1. Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanlığı'nda bir askerin rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasının ardından, yaşanan zehirlenme olayından 1046 askerin etkilendiği, 59 askerin yatakta tedavi gördüğü ve bir askerin de hayatını kaybettiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanlığında bulunan askerin rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, olayla ilgili 1046 askerimizin etkilendiğini, 59 askerimizin yatakta tedavi gördüğünü ve bir askerimizin de hayatını kaybettiğini bildirdi.
Yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili olarak, Manisa Kamu Hastanelerinde çalışanlar arasından görevlendirilen 5 doktor ve 5 hemşirenin yanı sıra Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan 1 profesör ile birlikte 10 kişilik uzman heyetin özel bir uçakla Manisa'ya gittiği açıklamada belirtilirken, toplamda oluşan 20 kişilik uzman ekibin çalışmalarına başladığı ifade edildi.
Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 1.Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanlığındaki çok sayışa askerin 23 Mayıs ve 25 Mayıs tarihleri arasında kusma, bulantı ve ishal şikayetleri ile acil servislere başvurduğu belirtildi. Çalışmaların tamamlanmasından sonra konunun nedeni hakkında açıklama yapılacağı da bildirildi.
Bugün Manisa Valisi hakan Güvençer'in yaptığı açıklamada,1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi gören askerlerle ilgili açıklama yaptı. Vali Güvençer, geçen salı gününden beri 1046 askerin bakteriyel bağırsak enfeksiyonundan etkilendiğini belirterek, "217 askerimiz hastanelerde yatıyor. 1 şehidimiz var. 2 askerimiz yoğun bakımda yatıyor durumları iyi. bugüne kadar askerlerimizden 527'si hastanelerde, kalanı ise askeriyede kurulan sağlık istasyonunda tedavi edildi" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *