» 
»
 

Askeri mühimmat deposunda yangın: 18 asker hayatını kaybetti

Hindistan'ın bir eyaleti olan Maharaştra'da bulunan ordunun askeri mühimmat deposunda yangın çıktı. Çıkan yangında yetkililerden gelen açıklamalara göre 18 asker hayatını kaybetti.

Hindistan'ın Maharaştra eyaletinde nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı gece yarısı yangın çıktı. Askeri mühimmat deposunda çıkan yangında, gökyüzünü aydınlatacak derecede devasa alevler meydana geldi. Yangının mühimmat deposunda çıkmasından dolayı patlayıcı maddelerin birbirini tetiklemesinden dolayı birden fazla patlama meydana geldi. Çıkan yangında 1000'den fazla kişi tahliye edildi. Rütbeleri subay, yarbay ve binbaşı olan askerlerinde içlerinde bulunduğu 18 asker hayatını kaybetti.

Ordunun mühimmat deposunda nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü çıkan yangın dün gece saat 01:30 sıralarında patlak verdi. Yangının patlayıcı maddeleri de tetiklemesinin ardından ard arda patlamalar oluştu. Olay yerine gelen yaklaşık on itfaiye aracı yangını kontrol altına alabilmek için büyük mücadele etti. Yangının çevredeki beş köye sıçrama ihtimalinin olmasından dolayı köylerdeki vatandaşlar evlerinden tahliye edilip güvenli bir bölgeye yerleştirildiler. Çıkan yangında 18 asker hayatını kaybetti. Yaklaşık 110 kişi de yaralandı. Yaralananların arasında yanıkları ciddi derecede olup, hayati tehlikesi olanlar da bulunduğu açıklandı.

İtfaiye araçlarının yanı sıra helikopterler ile de yangın kontrol altına alınmaya çalışıldı. Fakat saat 01:30'da başlayan yangın ancak 06:30 sıralarında söndürüldü. Ülkenin başbakanı Modi Pulgaon attığı bir tweetde yaralıların biran önce iyileşmeleri için dua ettiğini ve ölen askerler içinde üzüntülerini dile getirdi. Ordunun mühimmat deposunda çıkan yangından dolayı olayla ilgili soruşturma başlatılacağını da açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *