Aslan Neferler Tim New York Borsasına siber saldırdı

Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim, ABD'nin New York Borsasına Müslümanlara zulüm yapıldığı gerekçesiyle siber saldırıda bulundu. Ünlü hacker grubu, yaptığı siber saldırı sonrası New York Borsasındaki tahmini kaybı 800 milyon dolar olarak açıkladı.

Hem yurt içi hem de yurt dışında oldukça ses getiren siber saldırılara imza atan ünlü Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim'in hedefinde bu kez New York Borsası vardı. New York Borsasının sunucularını çökerten ünlü hacker grubu, gerekçe olarak ABD'nin para için Müslümanlara yaptığı zulmü gösterdi ve maddi olarak zarara uğratmak amacıyla New York Borsasının işlem, data ve finans sunucularını çökertti. Hacker grubu açıklamasında borsanın işlem hacminde 800 milyon dolar zarar meydana geldiğini belirtti.

Aslan Neferler Tim sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Ey ABD iki yüzlü olduğun müddetçe bizden gerekli tepkiyi alacaksın. Para için Müslümanlara etmediğin zulüm kalmadı. Paranla oynayalım ki canın acısın. ABD New York Borsası işlem, data ve finans işlem sunucuları çökertildikten sonra ana sayfanın da fişi çekilmiştir. Ayrıca kapalı devre network ağı da kesilmiştir. İşlem hacimleri baz alındığında tahmini kayıpları 800 milyon dolardır. Aslanlar geçerken uğradı” ifadeleri kullanıldı.

Aslan Neferler Tim internet sitesinde yer alan bilgilere göre, kendisini hiçbir siyasi parti, kurum ve kuruluş güdümünde olmayan bir oluşum olarak tanımlıyor.

aslan-neferler-tim

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *