» 
»
 

AŞTİ'ye Ramazan Bayramı'nda 1 milyon kişi ayak bastı

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) Ramazan Bayramı boyunca Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen tam 1 milyon kişiyi ağırladı.

Bu sene Ramazan Bayramı tatilinin idari izinler ile 9 güne çıkması ile birlikte, vatandaşlar şehirin kasvetini yaşamaktansa tatil şehirlerine gidip rahat bir nefes almayı tercih ettiler. Kimi memleketine, kimi turistik yerlere kimileri ise kafa dinlemeye sakin yerlere gittiler. Gün içerisinde on birlerce kişiye ev sahipliği yapan Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi AŞTİ'ye , Ramazan Bayramı tatili boyunca 1 milyon kişi ayaklarını bastı.

AŞTİ'ye günlük 500 yolcu otobüsü geliyor ve ortalama 100-150 bin kişiyi günde ağırlıyor. Ancak AŞTİ 1 ve 2 Temmuz tarihleri arasında en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştı. Anadolu Ajansı muhabirine BUGSAŞ AŞTİ'nin sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Kaygusuz'un yaptığı açıklamalarda, Türkiye'deki ulaşım noktalarını bağlayan ana arteri olan AŞTİ'nin bayramda yoğun mesai yaptığını açıkladı.

9 günlük bayram tatili süresince 1 milyon kişinin seyahat etmek amacıyla, seyahat edenleri yolcu etmek amacıyla en kalabalık günlerini yaşadığını belirtti. Ayrıca vatandaşların artık otobüs seyahati konusunda daha bilinçli davrandıklarını da ifade etti.

AŞTİ'de yoğun güvenlik tedbirleri alındı. X-ray cihazının yanı sıra el dedektörlerinin de kullanıldığını, gelen ve giden tüm yolcuların sıkı denetimden geçirildikten sonra terminale giriş veya çıkış yapabildiklerini açıkladı. Ayrıca otoparktaki araçların bagajlarının da arandığını söyledi.

AŞTİ içerisindeki vatandaşlara ve personellere sağlık merkezinde ücretsiz hizmet verildi. Otobüs şoförleri uzun saatler süren yolculuklarından dolayı orada dinlendikten sonra yola çıktılar. Gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra harekete geçtiler ve yola çıktılar. Sağlık merkezinde hem doktor hem hemşire hem de sağlık çalışanlarının bulunması da hizmetin kalitesini belli ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *