» 
»
 

Astsubay Halisdemir'i şehit eden cuntacılar tespit edildi

Özel Kuvvet Komutanlığını teslim almaya gelen Tuğgeneral Terziyi vurup FETÖ'nun darbe girişiminin başarısızlığına büyük katkı sağlayan Astsubay Halisdemir'i şehit eden cuntacılardan 2'si belirlendi. Diğerinin ise kimliği tespit edilmeye çalışılıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurup, darbe girişiminin geri püskürtülmesinde büyük katkısı olan Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit edenlerden 2'sinin kimliği tespit edildi. Diğer üçüncü kişinin ise tespit edilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Anadolu Ajansı muhabirinin aldığı bilgilere göre, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının darbe girişimine ilişkin yürüttüğü soruşturmalarda, Özel Kuvvetler Komutanlığı karargahında darbe girişimi gecesinde yaşanan görüntüleri incelemelere aldı. FETÖ'cuların darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını teslim almaya gelen Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurup, darbe kalkışmasının engellenmesinde büyük katkısı olan Astsubay Halisdemir'i şehit eden cuntacılar görüntülerin incelenmesinin ardından tespit edildi.

Elde edilen kamera görüntülerinde M16 tüfeği ile yaylım ateşine tutulan Halisdemir'i şehit eden cuntacıların biri kumay binbaşı Fatih Şahin diğer üsteğmen Mihralı Atmaca olarak belirlendi. Görüntülerde ilk etapta Halisdemir'in arkasından yoğun şekilde ateş açan kişinin bibaşı Şahin, arsından üsteğmen Atmaca'nın da Halisdemir'i kurşun yağmuruna tuttuğu görüldü. Onların yanı sıra Astsubay Halisdemir'e ateş açan ve şehit eden diğer darbeci askerlerin de tespit edilmesi için 15 Temmuz gecesinde el konulan Özel Kuvvetler Komutanlığındaki silahlar balistik inceleme yapılmak üzere kriminal labaratuvara gönderildi. Halisdemir'e sıkılan 30 kurşunun hangi silahlara ait olduğu netleşmiş olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *