» 
 

Asya Katılım Bankası ödemeleri 5 Aralık itibariyle başlıyor

Asya Katılım Bankası A: nezdindeki sigorta katılım fonları, Vakıfbank Katılım Bankası AŞ aracılığıyla hak sahiplerine yarın itibariyle ödenmeye başlıyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yaptığı açıklamada, Asya Katılım Bankası AŞ nezdinde bulunan sigorta katılım fonlarının 5 Aralık 2016 pazartesi tarihi itibariyle Vakıfbank Katılım Bankası AŞ aracılığıyla has sahiplerine ödeneceğini duyurdu. Bu kapsamda, Asya Katılım Bankası AŞ nezdindeki sigortalı katılım fonlarının toplamda 100 bin liraya kadar olan kısmı her mudiye ödenecek.

Mudilere ödenecek katılım fonu tutarları, 22 Temmuz 2016 itibariyle Asya Katılım Bankası AŞ'de bulunan hesaplara ilişkin verilere dayanarak yapılacak ve ödemeler Türk Lirası cinsinden olacak. Bankadaki hesabı döviz ya da kıymetli maden cinsinden olanlar ise isteseler dahi yabancı para cinsi ya da kıymetli maden ödemesi alamayacak.

Özel cari hesabı olanlar için ise özel cari hesapta 22 Temmuz 2016 itibariyle bulunan tutar ödenecek ve bunun haricinde kar payı ödemesi yapılmayacak. Katılma hesabı sahipleri, 100 bin lirayı aşmamak kaydıyla yine 22 Temmuz 2016 itibarilye en yüksek üç bankaca uygulanan kar payı oranlarının ortalamasını geçmeyecek şekilde net getirileri ödenecek.

Herhangi bir nedenle bloke tesis edilmiş olan tutarlar için ise mudilere ödeme yapılmayacak ve bloke türüne göre bilgilendirme ve yönlendirme yapılacak. Ayrıca talep edilen belgeleri sunmayan, belgeleri imzalamaktan kaçınan ya da şartlı imzalamak isteyenlere ödeme yapılmayacak.

Konuyla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için 5 Aralık pazartesi itibariyle Vakıfbank Katılım AŞ'nin 0850 582 6 582 numaralı ya da Asya Katılım Bankası AŞ'nin 0850 222 4 888 ve 444 4 888 numaralı telefonlarından ulaşılabileceği belirtildi. Vakıfbank Katılım AŞ şubeleri için ise www.vakifkatilim.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *