» 
»
 

Atalay Filiz'e istenen ceza belli oldu!

2013 ve 2016 yıllarında 3 kişiyi öldürmekten yargılanan Atalay Filiz'e savcı ağırlaştırılmış müebbet cezası istedi. Atalay Filiz kimdir? Ayrıntılar haberde...

3 kişiyi katleden "Seri katil" Atalay Filiz hakkında istenen ceza belli oldu. Savcı, 3 kişiyi öldürmekle yargılanan Atalay Filiz için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Atalay Filiz kimdir?

Tuzla'da kayıp olarak aranan iki çocuk annesi tarih öğretmeni Fatma Kayıkcı'nın cesedi, 28 Mayıs 2016 tarihinde boş bir arazide bulunmuştu. Cinayete kurban giden Kayıkçı'nın katil zanlısı olan ve 17 gün boyunca firari olarak aranan Atalay Filiz'in, 2013 yılında o dönemde Tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta görevli olan oğlu Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı Elena Radchikova'nın cinayetinde de parmağı olduğu belirlenmişti.

13 Haziran 2016 günü çıkarıldığı makkeme tarafından tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın ölümüne ilişkin "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan tutuklanmıştı. Atalay Filiz, hakkında "Bir suçu gizlemek, delilleri karartmak ve işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve "Kişinin malını koruyamayacak durumda olmasından yada ölmesinden yararlanarak nitelikli hırsızlık" suçundan dolayı 10 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı.

ATALAY FİLİZ KİMDİR?

31 yaşında olan Atalay Fliz, 2013 ve 2016 yıllarında en az üç cinayetten sorumlu tutulmaktadır. 2013-2016 yılları arasında kaçak yaşayan Filiz, 12 Haziran 2016'da İzmir'in Menderes ilçesinde güvnelik güçleri tarafından yakalanmıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *