» 
»
 

Atalay Filiz'i ihbar edenlere ödüller yağdı!

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen seri katil Atalay Filiz'in yakalanmasında emeği geçen İlçe Emniyet Müdürü, komiser ve beraberindeki 6 polis ve polislere ihbarlarda bulunan iki vatandaşa ödüller dağıtıldı.

3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz, vatandaşların ve polis ekiplerinin uzman çalışmaları sonucunda yakalandı. Yakalanması üzerine İzmir Valiliği ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Filiz'i ihbar eden iki vatandaşı, altı polis memurunu ve bir komiseri İzmir Valiliği'nde gerçekleştirilen bir tören ile ödüllendirildiler. 12 Haziran'da yakayı ele veren Atalay Filiz, 27 Mayıs'ta tarih öğretmeni ve iki çocuk annesi olan Fatma Kayıkçı'yı 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Daha sonra 2013 senesinde Göktup Demirarslan ile Atalay Filiz gazetelerden mesajlar alarak cinayeti gerçekleştirdiği rus uyruklu kız arkadaşı Elena Radchikova'yı da canice öldürdü.

Atalay Filiz İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyonlar ile aranmaya başlandı. 1-2 Haziran'da İzmir'in Gümüldür İlçesinde Menderes'e gitmek üzere bindiği minibüs yolcusu tarafından fark edildi. Panik ile minibüsten inen Atalay Filiz bu sefer de Bulgurca mevkiine gitmek üzere minibüse bindi. İlk bindiği minibüsteki yolcunun 155 polise ihbarının değerlendirilmesi sonrasında İzmir İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Atalay Filiz ekipler tarafından yakalandı.

Tüm Türkiye tarafından yakalanması için polis ekiplerinin alarma geçtiği 3 kişinin katil zanlısı olan Atalay Filiz'in yakalanmasının ardından onun yakalanmasında emeği geçen İzmir Valiliği, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve onu minibüste ihbar eden Taha Gürses, Mustafa Alsu ile atalay Filiz'i yakalayan İzmir Menderes İlçesi Emniyet Müdürü Ramazan Karakuş, Polis Memurları'ndan Güray Oruç, Ceyhan Yıldırım, Gökhan Şahin, Kenan Çakı, Serkan Güngör, Hakan Küçükkavaklı, Komiser Özay Kocabıyık, İzmir Valiliği tarafından gerçekleştirilen bir tören ile ödüllendirildiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *