» 
»
 

Atatürk Hava limanında 4 yavru kaplumbağa ele geçirildi

Atatürk Hava limanında akıl almaz bir olay yaşandı. Limana inen Lübnan kalkışlı yolcu uçağının bagajında mobil bagaj tarama sistemi ile yapılan incelemelerde 3 yolcu valizinde toplam 4 bin yavru kaplumbağa olduğu tespit edildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Lübnan’dan kalkarak İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapan bir yolcu uçağında özel bir sistemle kontrol yapıldığı esnada X-ray görüntülerinin incelenmesi sonucu, 3 bagajda şüpheli yoğunluk tespit edildi. Görüntüleri incelemeye alan gümrük muhafaza ekipleri, önce bagajların kime ait olduğunu tespit etti.

Sonrasında kişileri izlemeye alan ekipler, bagajları teslim alan kişiler “gümrüğe tabi eşyam yok" anlamını taşıyan yeşil hattı kullanmaları üzerine durdurularak gözaltına alındı. Valizleri açılan şüphelilerin valizlerinde toplam 4 bin yavru kaplumbağa ele geçirildi.

Şüphelilere Kaçakçılıkla Mücadele kanununa göre cezai işlem uygulanırken, yavru kaplumbağalar inceleme için Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğüne götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *