» 
»
 

Atatürk Havalimanı'na gidecekler dikkat! Büyük yoğunluk var

Ramazan Bayramı için havalimanlarına akın eden vatandaşların büyük yoğunluğa sebep olduğu ve uçakla yolculuk yapacak olanların en az 2 saat önce yola çıkmaları gerektiği belirtiliyor.

Ramazan Bayramı tatilini başka illerde ve ülkelerde geçirmek isteyenler Atatürk Havalimanı'nın iç ve dış hatlar bölümlerinde yoğunluğa yol açtı. Tatilin daha tam olarak başlamaması ve mesai saatlerinde olunmasına rağmen İç hatlarda Bodrum, Antalya, İzmir, Dalaman ve Trabzon'a ek seferler  açılmasına karşın Atatürk Havalimanı gidiş katları son ayların en kalabalık anlarını yaşamaya başladı bile. Dış Hatlardan yurtdışına gidiş terminalinde ide check-in kontuarları, pasaport geçiş ve güvenlik noktalarının çok kalabalık bir hal aldığı öğrenildi.

Yer hizmeti veren Turkish Ground Services(TGS) Koordinasyon şefi Atilla Çengel, uçakla seyahat etmek için Atatürk Havalimanı’na gelen yolculara bir takım uyarıda bulundu. Yoğun bayram öncesi yolculara ilk olarak havalimanı girişlerinde yaşanan araç trafiği, güvenlik kontrolleri ve check-in bankolarında beklemeler nedeniyle iç hatlarda uçuşlarından en az 2 saat, dış hatlarda ise 3 saat önceden Havalimanı'nda bulunmaları gerektiğini belirtti. Öncelikle yolcuların güvenlik geçişlerinde kemer, cüzdan, saat ve benzeri ceket gibi materyallerin daha öncesinden hazırlaması ve güvenlikten hızlı geçmelerinin çok önemli olduğu söyleyen Çengel, bagajsız yolcuların check-in alanında işlem yaparak direk olarak güvenlik noktasına gidebileceğini aktardı.. İç hatlarda 45 dakika, dış hatlarda ise 1 saat önce check-in işlemine kapandığı için yolcuların bu süreyi göze almaları gerektiğini daha sonra gelen yolcular seferlere kabul edilmemektedir ifadelerine yer verdi.

Türk Hava Yolları (THY), Basın Müşavirliği de bugün ve önümüzdeki günlerde yaşanacak yoğunluk ile ilgili bir açıklama yaparak, Ramazan Bayramı sebebiyle oluşabilecek yoğunluk için yolcularına bir uyarıda bulunarak, THY iç hatlarda en az 2 saat, dış hatlarda da en az 3 saat önce Havalimanları'nda olmalarını istedi.

Ramazan Bayram yoğunluğu çerçevesinde hava yolu şirketleri toplam 228 ek seferler koyduğu öğrenilirken,  Tatilcilerin yurtiçinde tercih ettiği şehirler Antalya, Bodrum, Trabzon, İzmir, Gaziantep, Adana, Dalaman yurt dışında tercih edilen şehirler ise Ercan, Bahreyn, Dobrovnik, Saraybosna, Roma,Paris olarak belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *