» 
»
 

Atatürk Havalimanı’nda kar çilesi! Binlerce yolcu mahsur kaldı

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan kar nedeni ile Atatürk Havalimanı'nda yüzlerce sefer iptal edildi. İptal edilen seferler nedeni ile binlerce yolcu geceyi havalimanının bekleme salonlarında geçirdi.

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla Atatürk Havalimanında uçuş seferlerinde aksamalar yaşandı. Bir çok uçuş iptal oldu. Yaşanan iptaller sebebi ile bazı yolcular otellere yönlendirilirken bazıları geceyi terminaldeki yerlerde uyuyarak geçirmek zorunda kaldı.

Hava yolu işletmeciliğinin önde isimlerinden Türk Hava Yolları yolcularına battaniye, sandviç ve içecek dağıtırken yolcularına bir kısmını da otellere yerleştirildi. Kalan yolcular battaniyelere sarılarak uyudu. Bu arada THY otel destek ve satış ofisi önünde uzun kuyruklar oluştu.

Öte yandan kar küreme araçlarının, pistlerdeki iniş ve kalkışlara açık tutulabilmesi için çalışmalara aralıksız devam ettiği öğrenildi. Ancak Tarifelerde yaşanan aksamalar ve iptaller nedeniyle uçaklar henüz iniş ve kalkış yapmaya başlamadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *