» 
»
 

Atatürk Havalimanı'nda sıcak saatler! 1 terörist yakalandı

Son yaşanan terör saldırısı Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırıldı. Bu kontroller esnasında terör örgütü PKK üyesi bir şahıs Araştırma Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.

Atatürk Havalimanı’nda alınan güvenlik önlemleri kapsamında şüpheleri üzerine çeken olan 25 yaşındaki Ramazan Debe 13 Aralık salı günü Şanlıurfa'ya uçacak iken metro katında Araştırma Büro Amirliği ekiplerince durdurdu. Debe hakkında yapılan incelemelerde Debe’nin 1999 yılında PKK/KCK terör örgütüne üye olmaktan tutuklandığı, 2004 yılında tahliye edildiği bilgisine ulaşıldı.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda üst araması yaparak Debe'nin üzerinden çıkan evrakları inceleyen Araştırma Büro Amirliği şahsın cüzdanında kağıt parçaları buldu. Kağıtlardan birinde yazılı bir telefon numarası tespit edildi. Bulunan telefon numarası incelemesi için bilgi TEM görevlileri ile paylaşıldı. Elde edilen verilere göre numaranın bölücü terör örgütü PKK/KCK ile irtibatlı olduğu öğrenildi.

Ramazan Debe Gözaltına alınarak TEM Şube'ye sevk edildi. Gözaltındanda tutulan Ramazan Debe ile ilgili detaylı araştırmaların devam etmekte olduğu ve üzerinden çıkanların incelendiği de alınan bilgiler arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *