» 
 

Atatürk Havalimanı'nda taksiciler eylemde!

Dün uygulamaya konulan zammı yetersiz bulan Taksiciler Kooperatifi üyeleri, zamlı tarifeyi uygulamayıp, kontak kapatarak İstanbul'daki Atatürk Hava limanında eylem yaptılar.

Atatürk Hava limanında çalışan bir grup taksici, % 5'lik zammı kontak kapatarak protesto ettiler. Taksiciler Kooperatifi önünde bir araya gelen taksiciler, çeşitli yazılar yazarak eylemlerini dile getirdikleri dövizler açtı. Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can'ın gazetecilere yaptığı açıklamada, bir senedir beklenen zam sonrasında çok komik bir zam oranının yapıldığını ve zammın makul seviyeye gelene kadar taksicilerin eylemlerinin devam edeceğini bildirdi. Taksicilerin taksimetre ayarı yapmadıklarını, memleketin durumu ortada iken çok daha farklı eylemler yapmamak için bu şekilde şikayetlerini belirttiklerini söyledi. Can, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza seslenerek, zammın hangi kriterlere göre yapıldığı hususundaki sorularını dile getirdi.

Ayrıca, taksicilerin daha kaliteli bir zam beklediklerini, kalitenin para ile olduğunu ve eğer para kazanamazlarsa kaliteli insan barındıramayacaklarını söyledi. 2 senedir taksicilerin doğru düzgün bir zam almadıklarını, talep ettikleri zammın 25 olduğunu, fakat kendilerine hak görülen zammın 5 olduğunu belirterek kaliteli taşımacılık ve kaliteli iş için zammın beklenen seviyeye gelene kadar eylemlerin süreceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *